Wybierasz się na kajak? Podpowiadamy, jak się przygotować

  • -

Wybierasz się na kajak? Podpowiadamy, jak się przygotować

Category : Bez kategorii

 

Kajak to świetny pomysł na połączenie turystyki i sportu. W dodatku w Polsce mamy wiele pięknych tras na kajak – przekonują założyciele http://www.kajakowcy.pl/kajaki,sk,17 sklepu kajakarskiego i serwisu internetowego poświęconego kajakarstwu. Gorąco zachęcają wszystkich, by wykorzystywali weekendy, krótkie czy dłuższe urlopy, by wybrać się na kajaki. Jak w każdej sytuacji, tak i tutaj trzeba jednak działać z głową i nie porywać się na dwutygodniowy spływ, jeśli nigdy w życiu nie płynęliśmy kajakiem. Od czego więc zacząć?

 

Przede wszystkim na początek wystarczy wypożyczyć kajak zamiast go kupować i udać się na jednodniowy spływ którąś z łatwych tras. Dla początkujących świetna jest na przykład Pilica, która rekomendują Kajakowcy. Sami zresztą mogą dostarczyć kajak i resztę sprzętu właśnie tam, bo organizują spływy po Pilicy. Jeśli ci się spodoba, czas na kolejne stopnie wtajemniczenia.

 

Kajak to świetny pomysł na połączenie turystyki i sportu.172066_960_720(13)

Kajak to świetny pomysł.

 

Jednak od jednodniowego spływu do dwóch tygodni na kajaku droga daleka. Jak się przygotować? Na sucho. To znaczy – na siłowni. Możemy powiedzieć trenerowi, do czego się przygotowujemy to podpowie odpowiednie ćwiczenia. Kajak wymaga mocnych mięśni ramion, pleców i brzucha. Warto poćwiczyć na maszynie do wiosłowania, bo to ruch najbardziej zbliżony do tego, jaki będziesz wykonywać podczas spływu. Przy okazji poćwiczysz prawidłową technikę wiosłowania i przyzwyczaisz dłonie do trzymania wioseł.

 


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie