Szczególne przypadki w sprawach rozwodowych

  • -

Szczególne przypadki w sprawach rozwodowych

Category : Bez kategorii

 

Dwoje ludzi postanawia ułożyć sobie życie w inny sposób i chce rozwodu. Wystarczy dobry adwokat i rozwód mamy w kieszeni. Ale sprawy rozwodowe nie zawsze są proste. Pomijając sytuacje, w których ciężko rozwiązać małżeństwo, kiedy jedna ze stron nie zgadza się na rozwód lub gdy małżonkowie nie dogadują się w kwestiach finansowych, istnieje wiele szczególnych sytuacji, kiedy niezbędny okaże się adwokat. Rozwód może okazać się długi i męczący, a niejednokrotnie są wyjątkowo przykrym doświadczeniem, jeżeli do tego dochodzą niejasności, sprawa możę przeciągać się w przysłowiową nieskończoność.

 

  1. Rozwód z obcokrajowcemW systuacji, gdy jedno ze współmałżonków nie posiada obywatelstwa Polskiego, należy zdecydować, gdzie odbędzie się sprawa. O pomoc najlepiej zwrócić się do awokata. Rozwód należy wówczas przeprowadzić począwszy od ustalenia sądu właściwego. Jest to na ogół miejsce zamieszkania jednej ze stron, gdyż ciężko przeprowdzić sprawę według miejsca zamieszkania obojga, gdy małżonkowie pochodzą z dwóch krańców świata. Jeśli będzie nas reprezentował adwokat, rozwód nie będzie trudny, tym bardziej, że w takiej sytuacji można wybrać kraj, w którym łatwiej o orzeczenie rozwiązania małżeństwa.
  2. Uzależniony wpółmałżonekUzależnienie to częsty powód do uwolnienia się z takiego związku. Najczęściej, w sprawie takiej bierze udział adwokat, gdyż w przypadku, gdy rozwód jest z orzekaniem o winie, trzeba ją udowodnić. Warto gromadzić dowody w sprawie znacznie wcześniej, gdyż ich ciężar i ilość mają znaczący wpływ na wyrok. Będą to wezwań do zapłaty nie spłaconych i zaciągniętych bez zgody małżonka zobowiązań oraz świadkowie zachowania małżonka, szczegółów z pewnością dowiemy się od adwokata. Rozwód można także użyskać na podstawie dowodów w postaci wyników dochodzenia agencji detektywistycznej. Zatem nie wahajmy się korzystać z usług kancelarii prawniczej. np. http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/ , która przeprowadzi swoich klientów nawet przez najtrudniejsze sprawy.

 


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie