Opiekun dziecka w sieci

  • -

Opiekun dziecka w sieci

Category : Bez kategorii

Dla rodziców zatroskanych o los swojego dziecka w sieci powstał program Opiekun. To aplikacja posiadająca wbudowany system oceny treści stron www. Dzięki oprogramowaniu możesz kontrolować to, co Twoje dziecko przegląda w sieci i blokować dostęp do treści, które zostały zdefiniowane jako nieodpowiednie.

  • Program posiada także wbudowaną bazę URLi (780 adresów), które zostały zdefiniowane jako nieodpowiednie dla dzieci. Jeśli chodzi o blokowanie konkretnych słów i zwrotów, w bazie umieszczonych zostało 3500 zwrotów i słów w 7 różnych językach europejskich. Co ważne, razem z zakupem licencji otrzymujemy także możliwość korzystania z aktualizacji proponowanych przez twórców oprogramowania. Dzięki temu bazy ciągle są aktualizowane, a tym samym program cały czas może działać sprawnie.

  • Dodatkowo, dzięki odpowiedniemu algorytmowi, program blokuje także te strony, których nie ma w bazie, ale zostały one zdefiniowane jako nieodpowiednie. W szczególności program blokuje strony o następującej tematyce: pornografia, narkotyki, przemoc, sekty i satanizm.

  • Jeśli dodatkowo zależy Ci na tym, aby kontrolować ilość czasu spędzanego przez dziecko w sieci- ten program także jest dla Ciebie. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, każdemu z osobna możesz przypisać ile godzin dziennie mogą spędzać w sieci i w jakie dni tygodnia. Dzięki tak utworzonemu harmonogramowi masz pełną kontrolę nad tym, czy dziecko nie łamie ustalonych przez Ciebie zasad korzystania z sieci.

  • Ochrona obejmuje także możliwość zablokowania funkcji pobierania jakichkolwiek plików z sieci. To także chroni komputer dziecka przed wieloma szkodliwymi wirusami.

  • Program rejestruje wszystkie odwiedzane przez dziecko strony, dzięki czemu rodzic ma pełną kontrolę nad tym, co dziecko przegląda.

  • Licencja na to oprogramowanie nie jest droga. Cena programu to 39 zł. Jego instalacja nie jest skomplikowana, nie ma też wygórowanych wymagań sprzętowych- zajmuje jedynie 40 MB przestrzeni dyskowej.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie