Nowa aplikacja YouTube KIDS

  • -

Nowa aplikacja YouTube KIDS

Category : Bez kategorii

Ta nowoczesna aplikacja przede wszystkim została stworzona po to, aby umożliwić dzieciom bezpieczne korzystanie z serwisu You Tube. Ten najnowszy produkt Google ma znacząco poprawić bezpieczeństwo dzieci w sieci, co jest ostatnio tematem popularnym i często podnoszonym.

  1. Aplikacja przede wszystkim pomaga selekcjonować treści przeznaczone do odbioru dla nieletniego użytkownika serwisu. Nie od dziś wiadomo, że niektóre filmiki, a nawet całe kanały nie są odpowiednie do tego, aby oglądały je dzieci. W aplikacji pojawia się ograniczenie dostępu do treści przeznaczonych dla osób dorosłych.

  2. Aplikacja posiada funkcję Timera. Polega ona na tym, że opiekun może z góry zdefiniować czas, jaki dziecko może spędzić korzystając z serwisu. W momencie, kiedy czas zostanie przekroczony, serwis staje się dla dziecka niedostępny.

  3. Kolejna innowacją jest brak możliwości dostępu do komentarzy dodawanych pod filmikami. Jeśli rodzic zdefiniuje ograniczenie dostępu do interakcji z innymi użytkownikami, komentarze nie będą się wyświetlać, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem ze względu na fakt, że naprawdę ciężko nad nimi zapanować. Bardzo często to właśnie komentarze mają negatywny wpływ na dziecko, a nie sama treść filmików, która jest jak najbardziej akceptowalna.

Jak twierdzą twórcy aplikacji, stworzenie aplikacji wynika z prostej potrzeby kontroli. Z roku na rok dzieci coraz więcej czasu spędzają w sieci i ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach. Czas spędzony w serwisie You Tube z stosunku do roku ubiegłego wzrósł niemalże o 50%. Spora część odbiorców serwisu to także dzieci, które nieraz nie są świadome tego, że oglądają coś, czego oglądać nie powinny. Aplikacja YouTube KIDS jest na ten momen dostępna tylko w USA. Jednakże jej popularność rośnie na tyle, że być może niedługo będzie można z niej korzystać także w Polsce. Aplikacja przeznaczona jest na urządzenia wyposażone w system Android.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie