Kontrola rodzicielska w Chrome

Obecnie rodzice coraz większą uwagę zwracają na to, na jakie strony internetowe wchodzą ich dzieci. Problem zagrożeń wynikających z bezmyślnego korzystania z Internetu został nagłośniony już ponad 10 lat temu, chociażby w kampanii „Dziecko w sieci”. Prowadzona ona była w 2004 roku, a zainicjowana została przez fundację Dzieci Niczyje.

Jakie niebezpieczeństwa czyhają na najmłodszych?

Dzieci w Internecie mogą znaleźć przede wszystkim treści niepożądane, pełne wulgaryzmów, przeznaczone dla osób dorosłych, jak również strony z pornografią, filmami i grafikami dla osób pełnoletnich. Niebezpieczne jest też nawiązywanie kontaktów z obcymi osobami na forach internetowych. Rodzice jednak w calszym ciągu nie wiedzą, w jaki sposób można kontrolować dzieci i ich aktywność w sieci. Jednym ze sposobów kontroli rodzicielskiej może być nadzorowanie i blokowanie określonych stron www.

Jak działa opcja nadzoru w przeglądarce Chrome?

Dzięki tej opcji można nie tylko sprawdzać i kontrolować to, jakie treści w sieci ogląda dziecko, ale również blokować konkretne strony. Wystarczy na początku założyć konto użytkownika. Będzie on miał oddzielną historię wyświetlania stron oraz inne funkcje.

Aby rozpocząć całą akcje kontrolowania należy mieć swoje własne konto, z poziomu którego będziemy kontrolowali konto naszej pociechy.

W ustawieniach należy dodać nowego użytkownika, czyli kliknąć „dodaj osobę”.

Następnie należy wybrać miniaturę, podpisać użytkownika oraz wybrać opcję, iż jest to użytkownik nadzorowany.

Klikamy „Dodaj” i konto zostało utworzone.

3

W następnej kolejności, gdy konto zostało już utworzone, należy przejść do konfiguracji i samego nadzoru. Należy wejść na panel sterowania i zalogować się na własne konto. Wtedy pokażą nam się wszystkie informacje. Z lewej strony wyświetli nam się lista kont, zaś po prawej informacje co do ustawień. Historię otwieranych stron, co interesuje głównie rodziców, znajduje się w zakładce „Aktywność”.

Wystarczy rozwinąć listę, aby sprawdzić jakie strony dziecko odwiedzało. Jeśli chcemy którąś zablokować należy wejść w „Ustawienia” i kliknąć „Zarządzaj”. Tam dodajemy do listy stronę, którą chcemy zablokować. Jak? Wpisujemy adres i zatwierdzamy. Dzięki temu zanim dziecko wejdzie na stronę pojawi się komunikat o tym, że musi ono uzyskać dostęp od osoby zarządzającej.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie