Kontrola rodzicielska Norton Family

  • -

Kontrola rodzicielska Norton Family

Category : Bez kategorii

W jaki sposób skutecznie kontrolować sposób w jaki dziecko korzysta z internetu? Szereg programów dających możliwość wprowadzenia kontroli rodzicielskiej sprawdza się głównie w przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów. Teraz nadchodzi czas nowoczesnych aplikacji takich jak Norton Family, które umożliwią także kontrolę rodzicielską na urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony czy tablety. Jak pokazują statystyki, coraz częściej dzieci sięgają właśnie po tablety i smartofny po to, aby korzystać z sieci. Jednak niezależnie od tego w jaki sposób dziecko korzysta z sieci, zagrożenia z tym związane dla dziecko są zawsze te same.

Kupno aplikacji

Nowa aplikacja Norton Family dostępna jest w bezpłatnej wersji lub też płatnej wersji Premier. Wersja abonamentowa daje o wiele większe możliwości i można ją za darmo testować przez 30 dni. Norton Family Premier to koszt około 124 zł rocznie.

Funkcjonalności i konfiguracja programu

  1. Instalacja aplikacji jest bardzo prosta, a zaraz po niej musimy dokonać rejestracji na naszym urządzeniu.

  2. Kiedy program jest już gotowy, mamy możliwość „dodać dziecko” do systemu i skonfigurować dla niego „reguły domu”, a więc reguły poruszania się w sieci. Zasady są ustalane na wstępie przez aplikację na podstawie wskazanego wieku dziecka.

  3. Po konfiguracji ustawień musimy poinformować aplikację, czy kontrola ma się odbywać na urządzeniu, z którego obecnie korzystamy, czy chcemy dodać inne urządzenie, na przykład takie, z którego dziecko korzysta najczęściej. Po dodaniu urządzenia po stronie dziecka będzie wyświetlał się interfejs spersonalizowany pod kątem naszej pociechy.

  4. Możemy także osobno monitorować poszczególne aktywności dziecka w sieci poprzez nadzur wyszukiwania, sieci społecznościowych, wideo oraz czasu spędzonego przez dziecko w sieci. Możemy ustalić harmonogram korzystania z internetu i zablokowac dostęp w tych godzinach, w których dziecko powinno się uczyć.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie