Kampania społeczna Dziecko w Sieci

  • -

Kampania społeczna Dziecko w Sieci

Category : Bez kategorii

Kampania społeczna Dziecko w sieci została zainicjowana w lutym 2004 roku przez Fundację Dzieci Niczyje. Podstawowym celem odbywającej się cyklicznie akcji jest zwrócenie uwagi osób dorosłych, a także dzieci na wszelkie zagrożenia związane z aktywnością w internecie. Ważnym elementem jest również edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci. Część medialną kampanii zrealizowano między innymi pod hasłem: Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.

Wsparcie kampanii Dziecko w sieci przez Komisję Europejską

Od stycznia 2005 kampania wspierana jest w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet jako projekt edukacyjny mający poprawić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci.

Kolejnym krokiem było ruszenie w 2011 roku kampanii Promocja bezpieczeństwa w sieci, której głównym celem było zwrócenie uwagi na wychowanie dzieci i szczególną rolę rodzica w całym procesie rozwoju dziecka.

Relacje dziecko- rodzic- nauczyciel kluczem do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci

W ramach kampanii tworzonych jest wiele inicjatyw lokalnych, które mają za zadanie wspierać działania Fundacji. Pamiętajmy, że najważniejsze kwestie dzieją się zazwyczaj na linii rodzic, dziecko, nauczyciel i to na te relacji należy najbardziej liczyć w aspekcie bezpieczeństwa dziecka.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie