Jak sprawić, by nasze dziecko było bezpieczne w sieci?

 • -

Jak sprawić, by nasze dziecko było bezpieczne w sieci?

Category : Bez kategorii

Trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić świat bez Internetu, tym bardziej jest to trudne dla naszych dzieci, które nie pamiętają już innego świata. Sieć jest miejscem, w którym robimy zakupy, przeglądamy wiadomości, komunikujmy się z ludźmi, rozkręcamy biznesy, szukamy informacji i uczymy się.

Jest to też skuteczne narzędzie nauki i zdobywania wiedzy dla naszych pociech, jednak z chwilą gdy zaczynają one korzystać z internetu pojawiają się również zagrożenia, przed którymi musimy je chronić. Producenci oprogramowania komputerowego postanowili wesprzeć działania rodziców i stworzyli programy, które mają chronić młodych ludzi przed zagrożeniami sieci. Poniżej prezentujemy kilka polecanych narzędzi:

NORTON ONLINE FAMILY

 1. Program dostępy jest w wersji bezpłatnej.

 2. Program dostępny jest zarówno dla systemów operacyjnych Windows jak i Mac.

 3. Funkcje programu

  • pozwala na monitorowanie akcji dzieci w Internecie w sposób zdalny – przez stronę internetową lub telefon komórkowy

  • zabezpiecza przed otwieraniem niebezpiecznych dla dziecka stron, których kategorie wcześniej mogą zdefiniować rodzice

  • pozwala na monitorowanie portali społecznościowych i korzystanie z nich przez dzieci.

 1. Program składa się dwóch części: mini aplikacji instalowanej na komputerze używanym przez dziecko oraz strony internetowej, na której rodzice mogą śledzić aktywność dziecka w internecie.

 2. Program pozwala na wybór treści, które mają być niedostępne dla dziecka, rodzice wybierają spośród 47 kategorii tematycznych, mogą też wybrać automatyczne dostosowanie blokowanych witryn do wieku dziecka.

 3. Dziecko – świadomy użytkownik, program wyświetla tak zwaną Regułę Dom, oznacza to, że dzieci są informowane o treściach blokowanych oraz o oczekiwaniach rodziców względem tego jak korzystają z internetu.

VISIKID

 1. W odróżnieniu od Nortona nie jest to wersja darmowa, jednak jej koszt to 39 zł na rok, chyba każdy przyzna, że to niewysoka cena za bezpieczeństwo naszego dziecka? Jeśli nie chcemy płacić, możemy skorzystać również z nieco uproszczonej bezpłatnej wersji.

 2. Program produkcji polskiej umożliwia kontrolę rodzicielską za pomocą strony internetowej, ale również posiada wersję mobilną, umożliwiającą kontrolę z poziomu telefonu komórkowego.

 3. Program pozwala śledzić aktywność dziecka w Internecie, ale nie daje możliwości blokowania treści. Dlaczego? Producent wyznaje zasadę, że nie ochronimy dziecka blokując mu dostęp do pewnych treści, możemy je jednak przygotować na zetknięcie z brutalnym światem poprzez rozmowę na temat niewłaściwych stron www.

 4. Program umożliwia również sprawdzanie komputera w trybie offline oraz mierzy czas spędzany przed monitorem przez dziecko.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Kategorie