Internetowe Feng Shui

  • -

Internetowe Feng Shui

Category : Bez kategorii

Niewiele osób jest świadomych faktu, że odpowiednie ustawienie komputera może mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo w sieci. Na czym polega więc tajemnica komputerowego feng shui? Odpowiedź jest zdecydowanie prostsza, niż może się wydawać. Kwestia ta jest szczególnie ważna dla rodziców, których dzieci rozpoczęły już swoją przygodę z internetem. Rozsądny rodzic, pragnący mieć wpływ na treści, które jego pociecha przegląda w Internecie wie, że komputer powinien być ustawiony w taki sposób, aby jego ekran był dobrze widoczny z każdego miejsca w pokoju. Dzięki temu, bez konieczności ciągłego zaglądania dziecku prze ramię, możemy na bieżąco śledzić witryny oraz treści, jakie dziecko przegląda. Przy odpowiednim ustawieniu stanowiska komputerowego, systematyczne monitorowanie historii przeglądania staje się zbędne. Czujny rodzic, obserwując zachowanie dziecka może również w odpowiednim momencie zareagować i ustrzec malucha przed wieloma zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Uczenie netykiety

Tak jak w życiu codziennym, również w świecie wirtualnym obowiązują pewne reguły zachowania i postępowania. Zbiorem takich zasad, regulującym sposób komunikacji w internecie jest właśnie netykieta. Ucząc swojego podopiecznego zasad zachowania się na internetowych portalach, kształcimy w nim nie tylko pewne reguły moralne ale także w bezpośredni sposób mamy wpływ na jakość publikowanych treści. Jest to idealne odzwierciedlenie zasady „Chcąc zmieniać świat na lepszy, zacznij od siebie”. Dziecko powinno być świadome, że osobom znajdującym się po drugiej stronie internetowego kabla również należy się szacunek. Wychowanek powinien być świadomy, iż dobre zachowanie przystoi nie tylko w świecie realnym. Dziecko należy także ostrzec, iż anonimowość, która daje mu Internet nie zwalnia go z odpowiedzialności za publikowane treści czy wiadomości wysyłane do innych użytkowników.

W co gra twoje dziecko?

Ogromne znaczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa dziecka w sieci ma również odpowiedni dobór gier, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. W dzisiejszych czasach zakres gier skierowanych do dzieci w różnym wieku jest ogromny. Należy pamiętać, że treści oferowane przez niektóre wydawnictwa zdecydowanie nie nadają się dla osób poniżej pewnego wieku. Przemoc, agresja czy treści o charakterze erotycznym to bardzo częsty problem współczesnych rodziców. Kwestia ta stanowi problem zwłaszcza dal rodziców, którzy na grach komputerowych się nie znają. Dobrym rozwiązaniem mogą być specjalistyczne fora, zajmujące się publikowaniem opinii na temat gier. Dla osób najmłodszych zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem wydają się być gry edukacyjne. Pod postacią miłego spędzania czasu, nasi milusińscy będę mimowolnie przyswajać wiedzę, która przyda im się zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie