Dzień Bezpiecznego Internetu

  • -

Dzień Bezpiecznego Internetu

Category : Bez kategorii

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego. W tym roku miał miejsce 9 lutego pod hasłem ”Lepszy internet zależy od Ciebie”.

Po raz kolejny w blisko stu krajach był to znakomity powód do poruszania ważnych kwestii bezpiecznego i przyjaznego internetu. Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Sfer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, a także Fundacja Dzieci Niczyje. Inicjatorem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest Komisja Europejska. Założeniami tego wydarzenia jest dyskusja na temat działań promocji pozytywnego wykorzystania internetu przez dzieci i młodzież. Wiele czasu poświęca się obecnie na problemy dotyczące zagrożeń online w sieci.

Inicjatywy lokalne- sposobem na promocje bezpiecznego korzystania z sieci

Organizatorzy DBI proponują konkurs na najlepszą inicjatywę lokalna promującą bezpieczne korzystanie z internetu. Głównym punktem obchodów DBI w Polsce byłą konferencja zorganizowana dla nauczycieli i specjalistów na co dzień pracujących z dziećmi, poświęcona zagadnieniom wszelkich pozytywnych aspektów sieci komputerowej.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie