Dom dla osób na wózkach

  • -

Dom dla osób na wózkach

Category : Bez kategorii

 

Osoby niepełnosprawne nie mają łatwo w życiu. Na szczęście dzisiaj już mają wiele ułatwień w poruszaniu się po mieście, jednocześnie trzeba pamiętać o odpowiednim przystosowaniu domu do nich. Według mnie dobrym wyborem są projekty domów parterowych. Co prawda w ofercie https://www.homekoncept.com.pl/product-category/dom/domy-parterowe/ jest ich mniej niż domów piętrowych, jednak mimo to warto poszukać czegoś ciekawszego.
Projekty domów parterowych znacznie ułatwią funkcjonowanie szczególnie osobom na wózkach. Dla nich wejście na piętro jest niemożliwe. Dom parterowy umożliwia korzystanie z całej jego powierzchni.

 

Dobrym wyborem są projekty domów parterowych. 136(75)

Dobrym wyborem są projekty domów parterowych w przeciwieństwie do piętrowych.

 

Warto pamiętać, żeby w projekcie parterowego domu dla osób poruszających się na wózkach zadbać o odpowiednie ułatwienia:

  • 136(77)Brak progów – one są w wielu przypadkach barierą nie do pokonania.
  • Duże przestrzenie umożliwiające łatwe wykręcanie.
  • Tam gdzie to możliwe brak drzwi, lub drzwi przesuwane.

Dzięki takim rozwiązaniom projekt domu parterowego będzie bardzo wygodny dla osoby będącej na wózku. Będzie ona w stanie łatwo i wygodnie korzystać z całego domu, a dzięki temu będzie się w nim dobrze czuła i nie będzie musiała za każdym razem prosić kogoś o pomoc.
Trzeba pamiętać, że to są normalni ludzie, którzy chcą być niezależni. Warto im to umożliwić wybierając odpowiedni projekt domu parterowego.

 


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie