Budki dla ptaków – podstawowe zasady.

  • -

Budki dla ptaków – podstawowe zasady.

Category : Bez kategorii

Jeżeli zdecydowałeś się by, zainstalować budkę dla ptaków, powinieneś wiedzieć o podstawowych zasadach, wspominają specjaliści – tutaj – mkwpracownia.pl/budki-legowe-dla-ptakow . Budki dla ptaków powinny być regualrnie oczyszczane i zadbane, nie wystarczy tylko zamontować i raz na jakiś czas wrzucać karmę. Resztki jedzenia, odchodów mogą sprzyjać pojawieniu się chorób zakaźnych, co ptakom może jeszcze bardziej zaszkodzić. Budkę dla ptaków trzeba zawiesić w odpowiednim miejscu, żeby nie było łatwo dla kotów dosięgnąć do niej, ale również żeby była odpowiednia dla każdego gatunku ptaków.

Na przykład budki dla jerzyków powinny być zawieszone nie mniej niż 5 metrów od ziemi, dlatego, że gdy jerzyki wylatują ze swoich domków, najpierw lekko opadają i dopiero później zaczynają lot. Budki dla ptaków powinny być umieszczone zdaleka od krzewów, zapewniać ptakom łatwy dostęp do swoich domkow. Karma w domkach powinna być zawsze świeża, nigdy nie powinna być słona, dlatego karmę warto często wymieniać, zwłaszcza jeżeli są to owoce, które szybko się psują. W pobliżu budki dla ptaków warto postawić poidełko, bo zimą często trudno jest znaleźć również wodę.

Warto pamiętać, żeby nie dokarmiać ptaków wiosną, latem i jesienią. Zaburza to ich naturalne funkcjonowania i wyrządza więcej krzywdy. Ptaki muszą same zadbać o swoje pożywienie. Jeżeli zaczynasz karmić ptaków, trzeba pamiętać, żeby kontynuować go przez całą zimę, dlatego że ptaki zapamiętują te miejsca i ciągle tam wracają. Rozpoczęcie dokarmiania powinno być uzależnione przede wszystkim od pogody, w mrozy warto intensywnie dokarmiać ptaki.

Budki dla ptaków powinny być regularnie oczyszczane i zadbane.

 

 


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie