Budki dla ptaków i budki lęgowe – dobry pomysł dla szkoły i firmy

  • -

Budki dla ptaków i budki lęgowe – dobry pomysł dla szkoły i firmy

Category : Bez kategorii

 

Budki lęgowe coraz częściej pojawiają się w miastach na budynkach lub specjalnie przeznaczonych do tego konstrukcjach. Powstają nawet firmy, których specjalizacją są budki dla ptaków, takie jak choćby www.mkwpracownia.pl , gdzie architekci pracują nad tym, by ptasie domki były dla ptaków wygodne, a przy tym wyglądały estetycznie.

 

Budki dla ptaków to pomoc.

Naszym zdaniem budki dla ptaków mogłyby się pojawiać jeszcze częściej, na przykład w szkołach. Dlaczego? Przecież to najlepsza lekcja przyrody, bo oparta na osobistym doświadczeniu i obserwacji! Budki lęgowe na budynku szkoły czy specjalna wieża np. dla jerzyków na boisku to okazja, by dzieci przyjrzały się z bliska życiu ptaków. Dodatkowo wiadomo, ze przyroda ma ważny wpływ na wychowanie empatycznych ludzi, więc tym bardziej szkoła to miejsce, gdzie powinny zagościć budki dla ptaków.

 

Na budki lęgowe coraz częściej decydują się też firmy. Biurowce to wymarzone miejsce dla ptaków, bo zwykle zabrały miejsce, gdzie ptaki mogły naturalnie gniazdować. Budki dla ptaków zawieszane przez firmy mają oczywiście cel pokazania się jako firma przyjazna środowisku, ale pracownicy cenią sobie to, że w czasie przerwy mogą podglądać ptasie życie.

 


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie