Bezpieczne produkty dla dzieci

  • -

Bezpieczne produkty dla dzieci

Category : Bez kategorii

Każdy produkt, niezależnie, czy wykorzystywany jest przez dorosłego, czy przez dziecko, musi posiadać odpowiedni atest. Czemu ma służyć atest?

Jest to poświadczenie, że towar, produkt, przedmiot, spełnia rygorystyczne normy i że jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika.

  • Każda zabawka dla dziecka powinna mieć certyfikat. Specjalne państwowe instytucje wystawiają odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że produkt spełnia normy bezpieczeństwa i że nie stanowi zagrożenia.

  • Podobne normy bezpieczeństwa dotyczą również jedzenia dla niemowląt, a to z tego względu, że pokarm dla niemowlaka uważany jest za środek specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Jedzenie niemowląt musi być skrupulatnie przebadane i przeanalizowane, przez wzgląd na dobro dzieci.

  • Foteliki samochodowe to produkt, który również ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Według przepisów foteliki samochodowe muszą posiadać homologacje wydane przez właściwe organy państwowe.

  • Wszystkie wspomniane produkty wymagają obowiązkowych atestów, certyfikatów i homologacji, istnieje jednak grupa towarów dla dzieci, dla których atesty wprawdzie nie są obowiązkowe, ale można je zdobyć dobrowolnie.

Przykładem takich dobrowolnych produktów z atestem bezpieczeństwa są kosmetyki dla niemowląt. Niemowlęta wymagają odpowiednich związków, bezpiecznych i zdrowych. Stąd ważne, żeby używane środki były właściwie przebadane i opisane.

Najczęściej producenci starają się zdobyć atesty bezpieczeństwa. Jest to wyznacznik nie tylko jakości, ale również oznaka, że dana marka dba o dobro dzieci. Powszechnie atesty i certyfikaty możemy znaleźć na pieluszkach, ubraniach, wózkach, napojach dla dzieci, czy wanienkach.

„Świadomy klient sprawdza, czy dany towar jest bezpieczny dla dziecka, czy posiada atest i można go używać, bez obawy o zdrowie i życie malucha”.

Samo otrzymanie atestu nie jest tanie. Zatem można mieć pewność, że firma, która pragnie zdobyć takie zaświadczenie o bezpieczeństwie, jest godna zaufania, a jej produkty stanowią wzorzec jakości.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie