Beniamin – aktywna kontrola internetu

  • -

Beniamin – aktywna kontrola internetu

Category : Bez kategorii

Internet może być drogocennym źródłem informacji. Dostarczą zarówno rozrywki, jak i uczy, a także wychowuje. Ale niestety z dostępem do sieci komputerowej wiążą się pewne zagrożenia, szczególnie skierowane przeciwko dzieciom.

Agresja słowna, wulgaryzmy, przemoc, pornografia, narkotyki, sekty, manipulacja zachowaniem, czy psychiką dzieci, wyłudzanie danych osobowych, a także innych istotnych informacji, to tylko niektóre z poważnych problemów z jakimi spotyka się rodzic dziecka.

Zatem, czy jedynym wyjściem jest kategorycznie zakazać dziecku korzystania z internetu?

Na szczęście jest też inne rozwiązanie. Aby dobrze chronić najmniejszych , powstają doskonałe programy filtrujące, takie jak Beniamin.

  1. Beniamin jest programem zapewniającym bezpieczny dostęp do wszelkich zasobów sieci. Dziecko może korzystać z wyszukiwarki, mediów społecznościowych, poczty, czy innych narzędzi zgodnie z ustawieniami programu. To rodzic definiuje jakie strony maluch może odwiedzać, a jakie nie.

  2. Doskonała funkcja jest także możliwość pełnego monitoringu poczynań dzieci. Możemy zobaczyć dane wyświetlane na monitorze naszych pociech, wyszukiwarki pomijają niebezpieczne i nieodpowiednie treści. Co ważne program pokazuje czas dziecka spędzony w sieci, dzięki czemu możemy właściwie rozporządzać dostępem do Internetu.

  3. Pełen raport aktywności możemy otrzymać za pomocą e-maila.

  4. Program występuje w wersji dla prywatnych użytkowników, czyli dla wszystkich, którzy chcą używać narzędzia na jednym urządzeniu. Istnieje opcja zakupu pakietu na wiele jednostek. Jest to propozycja dla szkół. Oprogramowanie Beniamin sprawdza się również znakomicie w przypadku firm, które chcą ograniczyć dostęp do pewnych treści swoim pracownikom.

Ważną sprawa jest również fakt, że narzędzie jest regularnie aktualizowane. Ma to znaczenie szczególnie, iż w nowoczesnej informatyce wiele spraw bardzo szybko się dezaktualizuje, dlatego tak istotne są coraz to nowe sposoby walki z zagrożeniami i zabezpieczenie naszych bliskich.

Poprawa algorytmów, reagowanie na powstające strony, nowe źrodła zagrożenia, to atuty właśnie tego programu filtrowania treści.


Przyjazne serwisy

Bezpieczne wózki dla dzieci - www.sklep-tosia.eu oraz dziecięce foteliki samochodowe.

Władza rodzicielska - chcerozwodu.info

Projekty Homekoncept - www.homekoncept.com.pl

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

    Kategorie